Ing. Petra Vomelová Musilová

Ing. Petra Vomelová Musilová

daňový poradce

Letos v prosinci oslavím již 38. narozeniny v Českých Budějovicích, kde jsem prožila celý svůj život. Přestože, jsem měla možnost si vyzkoušet žít v zahraničí nebo jsem byla lákána žít v Praze, moje srdce vždy bilo pro České Budějovice.

Jako střední školu jsem si vybrala Obchodní akademii, Husova 1 a dále jsem pokračovala na Jihočeskou univerzitu, kde jsem hrdým držitelem inženýrského titulu v oboru Účetnictví a finanční řízení podniku.

Už během studia jsem nabírala pracovní zkušenosti, které jsem se rozhodla v roce 2014 přetavit v soukromou praxi jako samostatná účetní. O rok později jsem úspěšně vykonala zkoušky daňového poradce, což mou praxi posunulo ještě o stupeň výše. Dnes mám malou účetní firmu, která se stará především o klientelu v rámci jihočeského kraje.

V roce 2018 jsem byla oslovena mladými sympatickými lidmi, se kterými sdílím hodnoty v rámci veřejného prostoru. Protože chci věřit, že politika nemusí být plná zlodějů, korupčníků a bezpáteřních lidi, kandidovala jsem jako nezávislá za Čisté Budějovice a STAN. Aktuálně jsem členem finančního výboru města České Budějovice, kde mám možnost se vyjadřovat k hospodaření zastupitelstva s veřejnými financemi.

Nadcházející období od nás všech bude vyžadovat, abychom více přemýšleli nad vlastním hospodařením. U veřejného rozpočtu to platí dvojnásob. Je třeba pomáhat, tam kde je to možné a potřeba. Zároveň podpořit lidí, které systém veřejného financování naopak pomáhají udržet funkční. Nadměrná byrokracie a složitost správy veřejných financí, je něco co by si zasloužilo naši pozornost.

Politika nese sebou i nepopulární rozhodnutí, která ale musí mít pozitivní dopad na budoucnost nás všech, aby se nám tu zkrátka dobře žilo.