Ing. Petr Vodrážka

Ing. Petr Vodrážka

vědecký pracovník

Celý svůj život, mimo vysokoškolských studií v Praze, jsem prožil v Českých Budějovicích. Vyrůstal jsem na sídlišti Vltava, poté jsem se přestěhoval do Rožnova. Vystudoval jsem analytickou chemii na VŠCHT Praha, které se prakticky věnuji dodnes. Pracuji jako vědecký pracovník v Biologickém centru Akademie věd.

S komunální politikou jsem začal přibližně před sedmi lety, kdy jsem se přihlásil jako občan do nově vznikajících Územních skupin, konkrétně za území Rožnova, Havlíčkovy kolonie a Lineckého předměstí, a stal se jejím předsedou. Tyto skupiny se pak staly mojí srdeční záležitostí. I když ne vždy je to práce radostná. Často se setkávám s neochotou zabývat se podněty občanů a zároveň nás obyvatele dostatečně informovat. Právě to, bych v budoucnu rád změnil. Zapojení občanů, naslouchání jejich problémů a také zpětné informování jsou jedním ze znaků dobře fungujícího města.

Tím je ovšem také kvalita veřejné zeleně. Letní horka jsou čím dál častější a ukazuje se jak jsou důležité stromy a ostatní zeleň. Proto o ně musíme vhodně pečovat a jakékoliv kácení musí být až tou poslední možností. Jako člen komise pro životní prostředí se o to snažím již čtyři roky.

Jsem také vášnivým cyklistou. Většinu cest po našem městě podnikám právě na kole, jako řada z Vás. Bohužel vidím, že kvalita infrastruktury stále pokulhává a máme ještě co dohánět. Je potřeba vytvořit celistvou síť stezek a tras, které budou komfortní a bezpečné pro všechny věkové kategorie. O to se snažíme spolu se spolkem Cyklobudějovice, ve kterém jako člen působím.

V roce 2018 jsem kandidoval jako nezávislý za STAN a Čisté Budějovice. Poté jsem se stal registrovaným příznivce

Témata, kterým se chci věnovat:

  • Životní prostředí
  • Participace a zapojení občanů
  • Udržitelná mobilita