Ing. Jiří Fencl

Ing. Jiří Fencl

sportovní manažer, krajský zastupitel

Téměř celý svůj život jsem doposud strávil v Českých Budějovicích. Narodil jsem se zde, vystudoval nejprve gymnázium a následně i vysokou školu. S Českými Budějovicemi je pevně spjat i můj soukromý i profesní život. Od mládí jsem se aktivně věnoval sportu, učarovalo mi japonské bojové umění karatedo. Určitý čas jsem byl i vrcholovým sportovcem a Českou republiku jsem reprezentoval na evropských a světových turnajích. Bojová umění mne přivedla i do řad Policie ČR, kde jsem působil od roku 1991 až do roku 2010  na pozicích v oblasti služební přípravy policistů a dále pak od roku 2000 jako velitel Jihočeské policejní pořádkové jednotky. Jsem zakladatelem a aktivním trenérem Oddílu Tsunami Karatedo při Sportovním klubu policie České Budějovice, předsedou Jihočeského svazu japonského karate. V současné době již 8 let zastávám funkci sportovního manažera a předsedy Sportovního klubu policie  České Budějovice, klubu který je oprávněně jedním z největších sportovních klubů v Jihočeském kraji.

S hnutím Starostové a nezávislí dlouhodobě spolupracuji od roku 2010 a to zejména v oblastech volnočasových aktivit a sportovní činnosti mládeže, veřejného pořádku a v otázkách krizového řízení. V roce 2016 jsem se stal členem Sportovní komise Rady Jihočeského kraje a od roku 2018 pak i Sportovní komise Rady města České Budějovice. Aktuálně jsem zastupitelem Jihočeského kraje za hnutí STAN.

V letošních komunálních volbách kandiduji proto, že se chci maximálně zasadit o dokončení projektů, které rozpracovali moji kolegové zastupitelé za koalici STAN a Čisté Budějovice v našem městě v předchozím volebním období. Vzhledem ke svým  zkušenostem, jak ze sportovního prostředí, tak výkonu státní služby, jsem schopen pracovat pod tlakem a zvládat krizové situace, které nám může nadcházející období přinést. Mám kolem sebe tým úspěšných mladých pracovitých lidí, na které se mohu spolehnout.