Ing. Jan Mádl

Ing. Jan Mádl

produktový specialista, provozovatel Žižkárny

Letos v lednu jsem oslavil 37. narozeniny. Jsem hrdým absolventem Biskupského gymnázia a mé další studijní kroky směřovaly na FTVS Univerzity Karlovy. Zde jsem vystudoval obor Management tělovýchovy a sportu. Bakalářský titul mi ale nestačil, a proto jsem se rozhodnul vrhnout se do inženýrského studia na VŠTE, tentokrát v oboru dopravní logistiky (2017).

Co se týče pracovního života, tak se již více jak deset let pohybuji v oblasti farmacie a obchodu. Momentálně jsem zaměstnancem MedTech společnosti – Biosense Webster. V roce 2011 jsem se stal spoluzakladatelem firmy HUGO Bike, která vyrábí elektrokoloběžky. O dva roky později jsem svůj podíl prodal.

V roce 2014 jsem kandidoval do zastupitelstva za TOP09, ale ze strany jsem odešel. V roce 2018 jsem se rozhodl společně s dalšími lidmi založit nové hnutí, které bude zaměřené primárně na komunální politiku. A tak vzniklo hnutí Čisté Budějovice, v rámci kterého jsme společně se Starosty kandidovali do zastupitelstva města České Budějovice, kam jsme se dostali. Díky výborné spolupráci se Starosty a díky vysoké administrativní zátěži spojené se správou malého hnutí jsme se rozhodli nakonec po čtyřech letech hnutí přetransformovat na spolek a členové ČiB přešli pod STAN.

Dlouhodobě se zajímám o architekturu, urbanismus a dopravu. Zároveň jsem byl také do roku 2020 předsedou spolku Pomáháme sportem z.s. (nyní pod novým názvem Žižkárna z.s.), pod jehož hlavičkou jsem zorganizoval deset ročníků charitativní fotbalové exhibice s názvem Pomáháme fotbalem (www.exhibice.cz). V roce 2019 náš spolek získal do pronájmu bývalý areál Žižkových kasáren a začal ho oživovat. Postupně zde vzniká kulturní a kreativní centrum Žižkárna, kde pořádáme spoustu kulturních a společenských akcí.

Jsem šťastně ženatý a mám dvě krásné dcery. Čas strávený s rodinou a cestováním je pro mě nejlepší způsob relaxu.