Bc. Jiří Šilha

Bc. Jiří Šilha

marketingový ředitel

Narodil jsem se v červenci roku 1988. Celé mladí jsem prožil na českobudějovickém sídlišti Vltava, kde jsem absolvoval základní školu. Od šesti let, tedy od přípravky až do můžu, jsem hrál za místní tělovýchovnou jednotu fotbal. Po absolvování "základky" jsem studoval Střední průmyslovou školu strojní a elektrotechnickou a následně obdržel bakalářský titul v oboru management a marketing v cestovním ruchu. Tomuto oboru se věnuji i profesně jako marketingový ředitel společnosti jež provozuje investiční apartmány.

Od roku 2012 jsem členem Vojensko-letecké historické společnosti v Českých Budějovicích, se kterou se nám podařilo revitalizovat památník letců Křečana s Vondráškem, znovu vrátit na světlo světa památník aviatika Ježka ve Čtyřech Dvorech a zřídit pamětní místo první oběti komunistického puče v roce 1948, podplukovníkovi Martínkovi.

V zastupitelstvu bych se rád věnoval podpory sportu mládeže a budování nových multifunkčních sportovišť, využít potenciálu obou budějovických řek a zlepšení dopravní situace na sídlištích, zejména pak problémů s parkováním. 

Aktuálně jsem členem Sportovní a Památkové komise Rady města České Budějovice. Současně jsem členem Krajského výboru STAN Jihočeského kraje a místopředseda Místní organizace České Budějovice.